Home Edukim Zjarr në një burg të Arabisë Saudite, tre të vdekur dhe 21...

Zjarr në një burg të Arabisë Saudite, tre të vdekur dhe 21 të plagosur

29 views
0
SHARE

Të paktën tre të dënuar humbën jetën sot dhe 21 u plagosën në një zjarr që shpërtheu në një burg në Riad, kryeqyteti i Arabisë Saudite.

Mediat saudite, duke cituar zyrtarët, raportuan se zjarri shpërtheu në orën 5 të mëngjesit sipas orës lokale në burgun Al-Malaz.

Zyrtarët thonë se të burgosurit u evakuuan shpejt dhe ndihma u dha të dëmtuarve në spital.

Është një burg në qendër të Riadit, ku gratë dhe burrat po vuajnë dënimet e tyre. Midis tyre janë të burgosur politikë dhe aktivistë të të drejtave, raporton AP.

SHPËRNDAJE

http://mesazhi.com/zjarr-ne-nje-burg-te-arabise-saudite-tre-te-vdekur-dhe-21-te-plagosur/

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here