Home Edukim Vonesat në formimin e qeverisë, Kosnett takon krerët e LDK-së

Vonesat në formimin e qeverisë, Kosnett takon krerët e LDK-së

16 views
0
SHARE

Ambasadori i SHBA-së në Kosovë, Philip Kosnett ka përfunduar takimin me krerët e LDK-së.

Ai pas takimit rreth 45 minutësh nuk foli për media, por thuhet të ketë diskutuar mbi përpjekjet e formim të koalicionit bashkëqeverisës mes Lëvizjes Vetëvendosje dhe Lidhjes Demokratike të Kosovës, raporton KP.

Kosnett edhe më herët ka zhvilluar takime me dy partitë, derisa nuk dihet a do të takojë liderin e VV-së, Albin Kurti.

SHPËRNDAJE

http://mesazhi.com/vonesat-ne-formimin-e-qeverise-kosnett-takon-kreret-e-ldk-se/

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here