Home Edukim Veseli pas kthimit nga Haga: Lavdi e përjetshme UÇK-së, krenar përjetë

Veseli pas kthimit nga Haga: Lavdi e përjetshme UÇK-së, krenar përjetë

24 views
0
SHARE

Kryetari i PDK-së, Kadri Veseli ka arritur sot në Kosovë pas intervistimit nga prokurorët e Speciales në Hagë.

Ai në aeroportin e Prishtinës është pritur nga qindra qytetarë, të cilët në momentin e arritjes së Veselit, kanë brohoritur për UÇK-ë, shkruan lajmi.net.

Veseli  nuk foli gjatë para mediave, por tha se do të jetë krenarë gjithmonë me UÇK-në.

Ai tha se për UÇK-në do të ketë lavdi të përjetshme.

“Sa shumë paqe dhe qetësi për popullin tonë, zoti e mbrojtë Kosovën, lavdi e përjetshme UÇK-së, gjithmonë krenar përjetë”, ka thënë shkurt Veseli.

Ndërkohë nuk dihet se në çfarë cilësie është ftuar Veseli nga Specialja, në cilësi të të dyshuarit apo të dëshmitarit.

SHPËRNDAJE

http://mesazhi.com/veseli-pas-kthimit-nga-haga-lavdi-e-perjetshme-uck-se-krenar-perjete/

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here