Home Edukim Trump premton 738 miliardë dollarë për ushtrine amerikane

Trump premton 738 miliardë dollarë për ushtrine amerikane

31 views
0
SHARE

Presidenti i SHBA-së Donald Trump njoftoi sot se do të nënshkruajë një projektligj për mbrojtjen që parashikon 738 miliardë dollarë të destinuara për të gjitha politikat, duke filluar nga pushimet familjare e deri tek avionët luftarakë.

“Të gjitha përparësitë tona hynë në NDAA: Rritja e pagave për trupat tona, ndërtimi i forcave tona ushtarake, kufitare dhe forcën hapësinore,” shkroi Trump në Twitter.

Ai porositi Kongresit të mos vonojë miratimin e ligjit që ai do ta nënshkruajë menjëherë, raporton Reuters.

Të dy dhomat e Kongresit duhet të kalojnë një projektligj të mbrojtjes të njohur si National Defense Authorization Act (NDAA) dhe demokratët kanë paralajmëruar se do të votojnë kundër tij./tch

SHPËRNDAJE

http://mesazhi.com/trump-premton-738-miliarde-dollare-per-ushtrine-amerikane/

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here