Home Edukim Trump ironizon Greta Thunberg: Shko e shiko filma

Trump ironizon Greta Thunberg: Shko e shiko filma

28 views
0
SHARE

Presidenti amerikan Donald Trump ka reaguar ndaj zemërimit të Greta Thunberg për ndryshimet klimatike.

Përmes një postimi në Twitter, Trump shkruan se Thunberg duhet të mësojë të menaxhoj tërbimin e saj dhe të shkojë të shohë ndonjë film në kinema.

“Qetësohu Greta, qetësohu” – shkruan multimiliarderi amerikan, pasi tërhoqi vendin e tij nga marrëveshja e Parisit.

Greta Thunberg është shpallur Personi i Vitit nga revista Time./Ora News

SHPËRNDAJE

http://mesazhi.com/trump-ironizon-greta-thunberg-shko-e-shiko-filma/

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here