Home Edukim Treni në Zvicër godet për vdekje 29 vjeçarin nga Kosova

Treni në Zvicër godet për vdekje 29 vjeçarin nga Kosova

22 views
0
SHARE

Një ngjarje tragjike ka ndodhur në stacionin e trenave në Zwingen afër Baselit.

Treni ka goditur për vdekje një 29 vjeçar nga Kosova.

M.D ishte duke punuar në hekurudhë në kohën kur një tren i linjës ndërkombëtare po vinte nga Delemont për në Basel, njoftojnë mediat zvicerane.

Rrethanat e aksidentit nuk janë bërë të ditura, por po hetohen nga Policia dhe Prokuroria në Zvicër.

Në momentin e aksidentit kolegët e të ndjerit ishin duke punuar në një vend tjetër.

Aktualisht punimet që po zhvilloheshin në hekurudhë janë ndërprerë.

SHPËRNDAJE

http://mesazhi.com/treni-ne-zvicer-godet-per-vdekje-29-vjecarin-nga-kosova/

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here