Home Edukim Tre të vdekur dhe të dy plagosur nga orteku në Itali

Tre të vdekur dhe të dy plagosur nga orteku në Itali

22 views
0
SHARE

Një ortek ka rënë nga një lartësi prej 460 metra në Alpet italiane duke lënë të vdekur tre persona dhe dy të plagosur.

Sipas mediave italiane në çastin kur orteku është shkëputur viktimat ishin bërë ski. Mësohet se drejt pistës janë nisur tre helikopterë, përfshirë edhe një nga Austria.

Pas aksionit për shpëtimin e personave të përfshirë bëhet e ditur se përveç viktimave dhe të lënduarve nuk raportohen persona të zhdukur./Opinion.al/

SHPËRNDAJE

http://mesazhi.com/tre-te-vdekur-dhe-te-dy-plagosur-nga-orteku-ne-itali/

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here