Home Edukim Thaçi dhe Haradinaj emërojnë Drejtorin dhe Inspektorin e Përgjithshëm të AKI-së

Thaçi dhe Haradinaj emërojnë Drejtorin dhe Inspektorin e Përgjithshëm të AKI-së

23 views
0
SHARE

Drejtor i Ri i Agjencisë së Kosovës për Inteligjencë (AKI), është zgjedhur Kreshnik Gashi dhe Inspektor i Përgjithshëm i AKI-së, Burim Ramadani.

Presidenti i Republikës së Kosovës, Hashim Thaci dhe Kryeministri i Republikës së Kosovës, Ramush Haradinaj kanë emëruar për Drejtor të Ri të Agjencisë së Kosovës për Inteligjencë (AKI), Kreshnik Gashin si dhe për Inspektor të Përgjithshëm të AKI-së, Burim Ramadanin, transmeton lajmi.net.

Ky vendim është marrë bazuar në nenin 84, paragrafin 21, bazuar në nenin 94, paragrafin 8 të Kushtetutës së Republikës së Kosovës. 

SHPËRNDAJE

http://mesazhi.com/thaci-dhe-haradinaj-emerojne-drejtorin-dhe-inspektorin-e-pergjithshem-te-aki-se/

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here