Home Edukim Tërmeti tragjik në Shqipëri: Shkon në 20 numri i të vdekurve

Tërmeti tragjik në Shqipëri: Shkon në 20 numri i të vdekurve

50 views
0
SHARE

Ministria e Mbrojtjes konfirmon se ka shkuar në 20 numri i viktimave, si pasoje e termetit tragjik qe ka goditur vendin diten e sotme.

Ndërkohë që nga rrënojat janë nxjerrë të gjallë 42 persona. Ekipet e emergjencave vijojnë operacionin e kërkim-shpëtimit në banesat dhe pallatet e dëmtuara në Durrës e Thumanë. Numri i personave të lënduar shkon në mbi 600 vetë.

SHPËRNDAJE

http://mesazhi.com/termeti-tragjik-ne-shqiperi-shkon-ne-20-numri-i-te-vdekurve/

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here