Home Edukim Tërmeti/ Policia nis aksion arrestimesh në Durrës

Tërmeti/ Policia nis aksion arrestimesh në Durrës

21 views
0
SHARE

Policia sapo ka nisur një aksion të gjerë me arrestime në qytetin e Durrësit. Arrestimet dhe shoqërimet në drejtori po zhvillohen në kuadër të hetimeve për dëmet e tërmetit të datës 26 nëntor. 

Lajmi konfirmohet nga burime të topchannel. Një burim i sigurtë i tha gazetares Anila Hoxha, se mes të ndaluarve ka edhe të dyshuar për shembjen e godinës në brendësi të Kavalishensës, ku ndërroi jetë kryekomisari Bajram Hajdarmetaj. Nuk jepen emra pasi operacioni është sekret dhe sapo ka nisur.

Bëhet me dije se Prokuroria ka grupuar në një të vetme dosjet e Mira Mares, Kavalishensës, pallatit gjashë katësh tek stadiumi, pallatit gjashtë katësh tek zona e dy gjelave, ish Tropikali, ndërtesa katër katëshe në kënetë dhe vila Palma. Nga shembja e këtyre ndërtesave pati viktima, ndaj dhe hetimet u rregjistruan për ndërtim të paligjshëm dhe shpërdorim detyre.

Menjëherë sapo mori detyrën, kryeprokurori Olsian Çela kërkoi konkretizim të hetimeve , pas një takimi që zhvilloi në prokurorinë e Durrësit dhe Krujës. Mesazhi i i tij ishte ” mos i zvarrisni hetimet, njerëzit duan drejtësi”.

SHPËRNDAJE

http://mesazhi.com/termeti-policia-nis-aksion-arrestimesh-ne-durres/

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here