Home Këshilla Te qaret e femijes, sidomos nese shkon ne shtepine ndokujt (mund te...

Te qaret e femijes, sidomos nese shkon ne shtepine ndokujt (mund te jete shkak mesyshi)

0 views
0
SHARE

Shenjat e mesyshit por edhe magjise:

hapja e gojes vazhdimisht, gropesine kur nuk eshte i ngopur, panderprere; kruajtja; peshtyerja panderprere; pucrrat
ne trup; shenja ne forme syri ne trup; temperatura pa shkak ose te ftohtet pa shkak; ngushtimi i gjoksit; pertacia
dhe keputja; ngacmimet (vesveset) ne koke; shendoshja e tepert tek ai qe nuk ha shume; disa raste te kancerit; disa
gjendje si cmenduria, frika, etj; harresa, mosvendosmeria,

kotja kur lexon Kuranin famelarte, ose kur deshiron te
besh ndonje pune, teshtima pa shkak; renia e flokeve, sidomos tek grate; shfaqja e njollave te zeza poshte syrit kur
nuk je i lodhur; ndryshimi i ngjyres se fytyres pa lodhje; dhimbja e panderprere e kokes pa shkak; shfaqja e
njollave blu ose kafe pa shkak ne lekure ne kofshe, ose dhimbje nga stomaku pa shkak dhe me aciditet, probleme me
zorren e trashe, rrjepja e lekures nen sqetull ose ne auret, deshira per te dale prej shtepie sidomos ne kohen e
akshamit, ndjesia e vdekjes, e pesimizmit; ne gjume: sheh te vdekur, mace ne pergjithesi, hardhuca, nje grua te
mbuluar qe te sheh, sy cfaredolloj ngjyre, degjon ne gjume qe te thuhet se ke sy; ne jete: kur ke semundje te renda
te njepasnjeshme dhe doktoret i thone qe s’e dine shkakun; kur trupi nuk sherohet nga ilacet; milingonat ne shtepi,
kur nuk kane vend nga te futen, pa shkak; buburrecat, furtare; te qaret e femijes, sidomos nese shkon ne shtepine
ndokujt;

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here