Home Edukim Sulmi terrorist në kampin ushtarak, 60 persona të vdekur

Sulmi terrorist në kampin ushtarak, 60 persona të vdekur

29 views
0
SHARE

Të paktën 60 persona kanë mbetur të vrarë nga një sulm në një bazë ushtarake në Nigeri në perëndim të Tillaberi.

Terroristët bombarduan kampin me predha dhe si pasojë e shpërthimeve rezultati ishte katastrofik.

Momentalisht nuk ka asnjë informacion zyrtar se cili grupim ishte autori i ngjarjes së rëndë.

Autoritetet po vijojnë hetimet për zbardhjen e plotë të ngjarjes./Ora News

SHPËRNDAJE

http://mesazhi.com/sulmi-terrorist-ne-kampin-ushtarak-60-persona-te-vdekur/

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here