Home Edukim Specialja i fton edhe dy ish-pjesëtarë të UÇK-së

Specialja i fton edhe dy ish-pjesëtarë të UÇK-së

7 views
0
SHARE

Gjykata Speciale me seli në Hagë i ka ftuar edhe dy ish-pjesëtarë të Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës.

Lajmin e ka bërë të ditur kryetari i Organizatës së Veteranëve të Luftës, Hysni Gucati, përmes një njoftimi në Facebook, njofton Klan Kosova.

Të ftuarit e radhës janë Abedin Daka (vëlla i dëshmorit Mirush Daka) nga fshati Cerovik i komunës së Klinës dhe Sherif Tahiri nga fshati Tërdevc i komunës së Drenasit, të dy këta pjesëtarë të UÇK-së nga Zona Operative e Drenicës.

The post Specialja i fton edhe dy ish-pjesëtarë të UÇK-së appeared first on Mesazhi.com.

http://mesazhi.com/specialja-i-fton-edhe-dy-ish-pjesetare-te-uck-se/

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here