Home Edukim Shuhet familja Gregu, nxirren nga rrënojat prindërit e 25 vjeçarit që ndërroi...

Shuhet familja Gregu, nxirren nga rrënojat prindërit e 25 vjeçarit që ndërroi jetë në spital

26 views
0
SHARE

Ka shkuar në 29 numri i viktimave të tërmetit, që goditi vendin mbrëmjen e djeshme, ndërsa numri i të zhdukurve ende nuk dihet saktësisht.

Në këto momente po nxirren nga rrënojat në Thumanë Pëllumb dhe Çelike Greku, ndërsa mëngjesin e sotëm humbi jetën dhe djali i tyre Saimiri, në ambientet e spitalit të Traumës në Tiranë.

25-vjeçari nuk mundi ti mbijetonte plagëve të marra, pavarësisht se u nxor i gjallë nga rrënojat. Më herët mëngjesin e sotëm, u nxorën po ashti të vdekur nga rrënojat Klement dhe Hajredin Çupi, djali dhe babai, duke e rënduar ndjeshëm bilancin e viktimave.

Mes viktimave të tërmetit me magnitudë 6.4 i shkallës Rihter ka pasur gra, fëmijë dhe të moshuar, ndërsa ajo që e bën dhe më të trishtë të gjithë situatën është numri i madh i personave që kanë humbur kontaktet me familjarët.

Dita e sotme është shpallur ditë zie Kombëtare, ndërkohë që kryeministri Edi Rama shpalli mëngjesin e sotëm gjendjen e jashtëzakonshme në Thumanë dhe në Durrës.

SHPËRNDAJE

http://mesazhi.com/shuhet-familja-gregu-nxirren-nga-rrenojat-prinderit-e-25-vjecarit-qe-nderroi-jete-ne-spital/

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here