Home Edukim Shtatë të vdekur nga shpërthimi i gazit në Sllovaki

Shtatë të vdekur nga shpërthimi i gazit në Sllovaki

19 views
0
SHARE

Shtatë persona kanë vdekur në Presovit të Sllovakisë, të premten nga shpërthimi i gazit, transmeton Klan Kosova.

Zjarri depërtoi në pesë katet më të larta të ndërtesës 12 katëshe duke shkatërruar çatinë dhe një palë shkallë brenda ndërtesës.

Nga Departamenti i zjarrit atje thonë se një person është akoma i zhdukur, deri më tani janë evakuuar 34 persona nga ndërtesa.

SHPËRNDAJE

http://mesazhi.com/shtate-te-vdekur-nga-shperthimi-i-gazit-ne-sllovaki/

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here