Home Edukim Shqipëria u përball me tërmete edhe gjatë natës që e lamë pas

Shqipëria u përball me tërmete edhe gjatë natës që e lamë pas

21 views
0
SHARE

Gjatë natës deri në orët e para të mëngjesit të sotëm në vendin tonë janë regjistruar disa lëkundje.

Sipas Institutit të Gjeoshkencave, Energjisë, Ujit dhe Mjedisit janë regjistruar 5 lëkundje me magnitudë të vogël.Lëkundja e fundit e regjistruar për datën 9 dhjetor është e ores 05:41 me epiqendër Gjirin e Lalzit, me thellësi 7 km dhe me magnitudë 2.1., raporton TCH.

Ndërsa lëkundja me magnitudë më të lartë, 3.9 u regjistrua në orën 05:29 me epiqendër në Shetaj, Kepi i Rodinit dhe thellësi 31 km.

SHPËRNDAJE

http://mesazhi.com/shqiperia-u-perball-me-termete-edhe-gjate-nates-qe-e-lame-pas/

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here