Home Edukim Shqipëria nuk gjen qetësi, tjetër lëkundje tërmeti gjatë natës

Shqipëria nuk gjen qetësi, tjetër lëkundje tërmeti gjatë natës

18 views
0
SHARE

Pas disa ditëve qetësi, mbrëmë në Shqipëri është shënuar një tërmet, që është paslëkundje e tërmetit shkatërrues të 26 nëntorit.

Tërmeti ishte me magnitudë 4.5 të shkallës rihter. Lëkundjet u ndjenë edhe në Tiranë duke rikthyer edhe një herë frikën.

Lëkundjet janë shënuar rreth orës 02:20. Thellësia ishte 10 km.

Epiendra ishte 6 km në very të Shijakut dhe 22 km në perëndim të Tiranës.

SHPËRNDAJE

http://mesazhi.com/shqiperia-nuk-gjen-qetesi-tjeter-lekundje-termeti-gjate-nates/

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here