Home Edukim Shqipëria merr zyrtarisht kryesimin e OSBE-së

Shqipëria merr zyrtarisht kryesimin e OSBE-së

15 views
0
SHARE

Shqipëria ka marrë sot zyrtarisht kryesimin e OSBE-së. Si drejtues i saj, Rama ka pritur në zyrën e tij në Vjenë, Sekretarin e Përgjithshëm, Thomas Greminger.

Marrja e stafetës nga ana e Shqipërisë u shoqërua, ashtu siç tradita e do me një foto familjare.

Greminger u shpreh se Shqipëria ka bërë përparime dhe se ekipet e saj kanë bërë një punë mjaft të mirë. Po kështu, ai u shpreh optimist sa i takon drejtimit të kryesisë së OSBE-së nga Shqipëria.

SHPËRNDAJE

http://mesazhi.com/shqiperia-merr-zyrtarisht-kryesimin-e-osbe-se/

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here