Home Edukim Shqipëria assesi të gjejë qetësi nga tërmetet

Shqipëria assesi të gjejë qetësi nga tërmetet

34 views
0
SHARE

Që nga 26 nëntori, Shqipëria nuk po gjen qetësi nga tërmetet.

Shteti shqiptar, që nga tërmeti shkatërrues i 26 nëntorit, akoma nuk po gjen qetësi nga lëkundjet e tokës, shkruan lajmi.net.

Sipas Institutit të Gjeoshkencave, Energjisë, Ujit dhe Mjedisit (IGJEUM), një tërmet me magnitudë prej 3.0 shkallë të Rihterit është regjistruar në ora 02:50 të mëngjesit të së hënës.

IGJEUM bën me dije se, epiqendra ka qenë në Lezhë, përkatësisht në Patok.

Thellësia e këtij tërmeti ka qenë 32 kilometra.

SHPËRNDAJE

http://mesazhi.com/shqiperia-assesi-te-gjeje-qetesi-nga-termetet/

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here