Home Edukim Shkon në 51 numri i viktimave nga tërmeti, vdes në spitalin e...

Shkon në 51 numri i viktimave nga tërmeti, vdes në spitalin e Traumës 20-vjeçarja që i ra tulla në kokë

22 views
0
SHARE

Ajo ishte në gjendje koma prej tre ditësh.

Shkon në 51 numri i viktimave nga tërmeti, vdes në spitalin e Traumës 20-vjeçarja, Xhesika Biqiku. Ajo ishte në gjendje koma prej tre ditësh. 20-vjeçarja u aksidentua në momentin e tërmetit pasi po tentonte të largohej i ra një tullë në kokë.

Nga ana tjetër, aktualisht janë duke marrë ndihmë mjekësore në spitale 40 persona, 33 në spitalin e Traumës, 4 në Durrës dhe 3 jashtë vendit.

Mbi 5 mijë persona kanë mbetur të pastrehë si pasojë e shembjeve, dëmtimeve serioze dhe rrezikshmërisë që paraqesin vendbanimet e tyre.

SHPËRNDAJE

http://mesazhi.com/shkon-ne-51-numri-i-viktimave-nga-termeti-vdes-ne-spitalin-e-traumes-20-vjecarja-qe-i-ra-tulla-ne-koke/

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here