Home Edukim Shkon në 46 numri i viktimave në Shqipëri, vazhdojnë kërkimet nën rrënoja

Shkon në 46 numri i viktimave në Shqipëri, vazhdojnë kërkimet nën rrënoja

30 views
0
SHARE

Në Shqipëri ka shkuar në 46 persona numri i viktimave nën rrënojat e ndërtesave të shembura nga tërmeti.

Kërkimet po vazhdojnë edhe tani, mbi 50 orë nga tërmeti tragjik që ka goditur Shqipërinë, shkruan lajmi.net.

Së fundmi janë nxerrur 3 anëtarë të familjes Lala nga rrënojat dhe ka mbetur vetëm edhe një brenda – fatkeqësisht të gjithë që janë nxerurr ka qenë pa shenja jete.

Vlen të theksohet se Shqipëria po vazhdon të goditet nga tërmetet që si pasojë e ngritjes së tokës për 10 cm sipas ekspertëve do të merrë kohë derisa pllakat seizmike të bien në vendin e tyre.

SHPËRNDAJE

http://mesazhi.com/shkon-ne-46-numri-i-viktimave-ne-shqiperi-vazhdojne-kerkimet-nen-rrenoja/

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here