Home Edukim Shkon në 36 numri i viktimave nga shembja e ndërtesës në Kamboxhia

Shkon në 36 numri i viktimave nga shembja e ndërtesës në Kamboxhia

23 views
0
SHARE

Të paktën 36 persona kanë humbur jetën si dhe 23 të tjerë kanë mbetur të lënduar si pasojë e shembjes së një bujtine turistike në Kamboxhi.

Bujtina e cila ishte në ndërtim e sipër u shemb, kështu duke zënë punëtorët nën rrënoja, shkruan Reuters, transmeton Klan Kosova.

“Në mesin e personave të vdekur janë gjashtë fëmijë dhe 14 gra”, thuhet në një deklaratë duke mos dhënë detaje se përse fëmijët u ndodhën ne vendin e ndërtimit.

SHPËRNDAJE

http://mesazhi.com/shkon-ne-36-numri-i-viktimave-nga-shembja-e-nderteses-ne-kamboxhia/

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here