Home Edukim SHBA-ja do ta ndihmojë Shqipërinë të rimëkëmbet pas tërmeteve

SHBA-ja do ta ndihmojë Shqipërinë të rimëkëmbet pas tërmeteve

33 views
0
SHARE

Qeveria e Shteteve të Bashkuara vijon të mbështesë përpjekjet për rimëkëmbjen pas tërmetit të 26 nëntorit që goditi Shqipërinë.

Ekipi i Zyrës për Ndihmë të Jashtme në raste Fatkeqësish e USAID po ndihmon me koordinimin e vlerësimit të dëmeve, së bashku me menaxherët shqiptarë dhe ndërkombëtarë të emergjencave.

“Ata po punojnë për të përshpejtuar dhënien e ndihmës aty ku ka më shumë nevojë dhe për t’u siguruar që ekipet të shpërndahen në mënyrë efikase për vlerësimin e dëmeve pas tërmetit”.

Më poshtë mund ta lexoni shkrimin e plotë të Ambasadës Amerikane në Shqipëri.

SHPËRNDAJE

SHBA-ja do ta ndihmojë Shqipërinë të rimëkëmbet pas tërmeteve

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here