Home Edukim Salvini lë “Nutella-n” pasi zbulon se nga ç’vend i marrin lajthitë

Salvini lë “Nutella-n” pasi zbulon se nga ç’vend i marrin lajthitë

29 views
0
SHARE

Një nga markat më të njohura italiane është “Nutella”, çokokremi i famshëm me shije lajthish.

Por Mateo Salvini, drejtuesi i Lega Nord, i cili ka marrë shpeshherë vëmendjen e mediave për deklaratat e forta nacionaliste e kundër të huajve, ka disa herë foto me Nutella, për të treguar krenarinë ndaj produktit italian.

Por kohët e fundit ka ndryshuar mendje dhe ka thënë se nuk do ta konsumojë më, pasi ka zbuluar se lajthitë i kanë importuar nga Turqia, në vend që të përdorin ato italiane./tch

SHPËRNDAJE

http://mesazhi.com/salvini-le-nutella-n-pasi-zbulon-se-nga-cvend-i-marrin-lajthite/

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here