Home Edukim Rusia përjashtohet nga Botërori 2022, Lojërat Olimpike 2020 e nga çdo sport...

Rusia përjashtohet nga Botërori 2022, Lojërat Olimpike 2020 e nga çdo sport tjetër

29 views
0
SHARE

Agjencia Botërore Kundër Dopingut ka vendosur një përjashtim 4-vjeçar ndaj Rusisë për të gjitha kampionatet botërore të sportit, që nga lojëra olimpike të vitit 2020 e deri të botërori i vitit 2022.

Komiteti me 12 anëtarë u mblodh në Lozanë të Zvicrës, dhe mori këtë vendim që është konfirmuar edhe nga kreu i Agjencisë Ruse Kundër Dopingut.

Vendimi u mor pasi verifikimet zbuluan se të dhënat nga Rusia për dopingun e lojtarëve kanë qenë të manipuluara./tch

SHPËRNDAJE

http://mesazhi.com/rusia-perjashtohet-nga-boterori-2022-lojerat-olimpike-2020-e-nga-cdo-sport-tjeter/

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here