Home Këshilla Rukje per t’i larguar pengesat (bllokimet fe,martes,tregti,dije,etj) ne jete shkaku syrit te...

Rukje per t’i larguar pengesat (bllokimet fe,martes,tregti,dije,etj) ne jete shkaku syrit te keq dhe smires

0 views
0
SHARE

Rukje per t’i larguar pengesat (bllokimet fe,martes,tregti,dije,etj) ne jete shkaku syrit te keq dhe smires

Degjojeni cdo dite pas namazeve ditore (minimumi 5 here ne dite)
Me kufje me sy mbyllur me qetesi …
Sherues eshte vetem Allahu .
Beni lutje qe Allahu me ja sqaru semundje dhe ilacin …
Jepni sadake …

SHARE
Previous articleDuaja nëse shohim ëndërr të keqe
Next articleI Dërguari dhe Cilësia e Ushqimit
“Sikur ndokush prej jush të kishte një lumë përpara shtëpisë së tij dhe të lahej në të pesë herë në ditë, a do të ngelte ndonjë papastërti në trupin e tij?” Thanë: Jo, asnjë papastërti nuk do të mbetej. Tha i Dërguari i Allahut: “Kështu janë edhe pesë namazet me të cilat Allahu fshin gjynahet.” (Buhariu dhe Muslimi)

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here