Home Edukim Regjimi i Assadit vret 100 njerëz nga bombardimet në Gutën Lindore

Regjimi i Assadit vret 100 njerëz nga bombardimet në Gutën Lindore

0 views
0
SHARE

Së paku 100 njerëz civil, 20 prej tyre fëmijë janë vrarë nga ushtria Siriane gjatë bombardimeve në enklavën që mbahet nga opozita në Ghoutën Lindore, njofton vëzhguesi i luftës.

Observatori Sirian për të Drejtat e Njeriut, Rami Abdel Rahman ka thënë se vdekje e civilëve që nga e Hëna nga bombardimet është më e larta që nga 2015.

Helmetat e Bardha kanë postuar një video në Twitter që tregon një njeri që mban një fëmijë që është në gjendje të rëndë pas sulmeve.

Kombet e Bashkuara kanë paralajmëruar të Hënën se bombardimet e rënda duhet të ndalen meniher nga Siria./KohaIslame.com/

SHARE
Previous articleLumturia e vërtetë dhe qetësia shpirtërore
Next articleSi pinte ujë i Dërguari i Allahut (alejhi we selam)?
“Sikur ndokush prej jush të kishte një lumë përpara shtëpisë së tij dhe të lahej në të pesë herë në ditë, a do të ngelte ndonjë papastërti në trupin e tij?” Thanë: Jo, asnjë papastërti nuk do të mbetej. Tha i Dërguari i Allahut: “Kështu janë edhe pesë namazet me të cilat Allahu fshin gjynahet.” (Buhariu dhe Muslimi)

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here