Home Edukim Rama për Kurtin e Mustafën: Nuk bëjnë dot as një qeveri me...

Rama për Kurtin e Mustafën: Nuk bëjnë dot as një qeveri me dy parti

17 views
0
SHARE

Kryeministri i Shqipërisë Edi Rama në fjalimin e tij të fundvitit, iu është kundërpërgjigjur me kritika deklaratave të kreut të LDK-së, Isa Mustafa si dhe atij të VV-së, Albin Kurti.

E gjithë kjo duke iu referuar debatit të krijuar pas idesë së mini-Shengenit Ballkanik, për të cilin projekt të dy politikanët kosovarë të lartë përmendur, dolën kundër, njofton Klan Kosova.

”Shengeni Rajonal nuk është një Jugosllavi e re, siç thonë ata që nuk bëjnë dot as një qeveri me dy parti, në Kosovën që e duan aq shumë”.

”Sepse (mesa duket kur vjen puna tek bashkimi i forcave për ta qeverisur Kosovën, ndarja e karrigeve ka më shumë rëndësi se Kosova e mbetur në udhëkryq, pa strategji e pa qeveri)”.

”Po shyqyr janë të bashkuar bukur mirë, pa dallim partie e madje edhe me do ustallarë në Tiranë, për ta hedhur Kosovën kundër “vëllaut të Vuqiqit” në Shqipëri, duke i’a prishur gjakun dhe errur sytë njerëzve në Kosovë, me dokrra patetike e me rrena patriotike”.

SHPËRNDAJE

http://mesazhi.com/rama-per-kurtin-e-mustafen-nuk-bejne-dot-as-nje-qeveri-me-dy-parti/

SHARE
Previous articleATK mbledh mbi gjysmë miliardi euro
Next articleIsh-kryeministri kroat dënohet me gjashtë vjet burgim
“Sikur ndokush prej jush të kishte një lumë përpara shtëpisë së tij dhe të lahej në të pesë herë në ditë, a do të ngelte ndonjë papastërti në trupin e tij?” Thanë: Jo, asnjë papastërti nuk do të mbetej. Tha i Dërguari i Allahut: “Kështu janë edhe pesë namazet me të cilat Allahu fshin gjynahet.” (Buhariu dhe Muslimi)

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here