Home Edukim Rama: Jo veç Evropa! Ndihmon edhe Arabia Saudite dhe Turqia

Rama: Jo veç Evropa! Ndihmon edhe Arabia Saudite dhe Turqia

19 views
0
SHARE

Kryeministri i Shqipërisë Edi Rama është shprehur në emisionin Open se ka komunikuar me presidentin e Turqisë Erdogan dhe i ka kërkuar atij një konferencë donatorësh në lindje dhe perëndim.

Rama në Open: Europa? Është Arabia Saudite, Turqia ku drejtojnë miqtë e mijë. I jam drejtuar edhe Australisë edhe Izraelit.

Kam folur me presidentin turk për një konferencë donatorësh me vendet e lindjes, një konferencë donatorësh me vendet e perëndimit.

SHPËRNDAJE

http://mesazhi.com/rama-jo-vec-evropa-ndihmon-edhe-arabia-saudite-dhe-turqia/

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here