Home Edukim Qeveria e Maqedonisë ndan 100 mijë euro për Shqipërinë

Qeveria e Maqedonisë ndan 100 mijë euro për Shqipërinë

22 views
0
SHARE

Qeveria e Maqedonisë së Veriut do japë një shumë prej 6 milionë denarëve ose 100 mijë euro si ndihmë fillestare për Shqipërinë pas tërmetit tragjik.

Vendimi u mor në mbledhjen e sotme të qeverisë.

Nga Qeveria gjithashtu bëjnë të ditur se një ekip prej rreth 30 personave do të dërgohen në Shqipëri për të marrë pjesë në operacionet e shpëtimit dhe të  ndihmës së parë në zonat e prekura.

SHPËRNDAJE

http://mesazhi.com/qeveria-e-maqedonise-ndan-100-mije-euro-per-shqiperine/

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here