Home Edukim Punëtorët e shtetit me 5 ditë pushim

Punëtorët e shtetit me 5 ditë pushim

20 views
0
SHARE

Shërbyesve civilë i janë lidhur fort ditët e pushimit, me rastin e festave të fundvitit.

Punëtorët e institucioneve shtetërore do të kenë 5 ditë pushim (përfshirë edhe vikendin).

1 dhe 2 janar 2020 (e mërkurë dhe e enjte).

Po ashtu, edhe javën tjetër (7 janar, e marte) do të jetë ditë pushimi, me rastin e Krishtlindjeve Ortodokse.

Mirëpo, në disa komunat të Kosovës është marrë vendim që edhe e premtja të jetë pushim.

SHPËRNDAJE

http://mesazhi.com/punetoret-e-shtetit-me-5-dite-pushim/

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here