Home Edukim Psikologët kosovarë nisen për në Shqipëri

Psikologët kosovarë nisen për në Shqipëri

25 views
0
SHARE

Nga Shoqata e Psikologëve të Kosovës bëjnë të ditur se 50 psikologë janë nisur nga Kosova për në Shqipëri.

Këta psikologë do të shkojnë atje që të ndihmojnë të prekurit nga tërmeti i 26 nëntorit, transmeton Klan Kosova.

Deri më tani në Shqipëri janë raportuar 51 persona të vdekur nga tërmeti, po shtu ka edhe dëme të mëdha materiale dhe një numër i lartë i personave të lënduar.

SHPËRNDAJE

Psikologët kosovarë nisen për në Shqipëri

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here