Home Edukim Princi i Kurorës Saudite merr telefonatë nga sekretari amerikan i Shtetit

Princi i Kurorës Saudite merr telefonatë nga sekretari amerikan i Shtetit

0 views
0
SHARE

Princi i Kurorës Saudite Mohammed bin Salman mori një telefonatë nga sekretari amerikan i shtetit, Rex Tillerson të hënën natën.

Gjatë thirrjes, ata shqyrtuan marrëdhëniet dypalëshe midis dy vendeve në fusha të ndryshme, mënyrat e luftimit të terrorizmit dhe koordinimin e përpjekjeve për të rritur sigurinë dhe stabilitetin e rajonit.

Mbreti i ri në Arabinë Saudite po pritet të ngjallë një politikë të re globale ndaj Arabisë Saudite, sa ka shpresë për një të ardhme më të mirë të muslimanëve ka edhe një frikë./KohaIslame.com/

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here