Home Edukim Policia saudite e ul poshtë dronin e paautorizuar që fluturonte mbi zonën...

Policia saudite e ul poshtë dronin e paautorizuar që fluturonte mbi zonën e kufizuar në Rijad

0 views
0
SHARE

Një telekomandë e kontrolluar u rrëzua nga policia të shtunën në mbrëmje pasi u zbulua se fluturonte mbi një zonë të kufizuar në Riad pa një paqartësi të sigurisë.

Droni, që besohet të jetë një lodër, u zbulua nga oficerët në stacionin e policisë në Al Khuzama, tha një zëdhënës i Departamentit të Policisë në Rijad. Njësia e policisë veproi menjëherë dhe në përputhje me udhëzimet përkatëse të sigurisë dhe autoritetet kanë nisur një hetim mbi incidentin, tha zëdhënësi./KohaIslame.com/

SHARE
Previous articleFenomeni i ”afshi i Pranverës” dhe ndikimi i Hixhames
Next articleAknet dhe menjanimi i tyre me hixhame!
“Sikur ndokush prej jush të kishte një lumë përpara shtëpisë së tij dhe të lahej në të pesë herë në ditë, a do të ngelte ndonjë papastërti në trupin e tij?” Thanë: Jo, asnjë papastërti nuk do të mbetej. Tha i Dërguari i Allahut: “Kështu janë edhe pesë namazet me të cilat Allahu fshin gjynahet.” (Buhariu dhe Muslimi)

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here