Home Edukim Po bojkotojnë ushqimet amerikane si kundërshtim i vendimit për Jerusalemin

Po bojkotojnë ushqimet amerikane si kundërshtim i vendimit për Jerusalemin

0 views
0
SHARE

Të enjtën, hashtagu #BoycottAmericanRestaurants (Bojkto restorantet Amerikane) ka filluar të jenë trend në Twitter në Arabinë Saudite si form proteste ndaj vendimit të Presidentit të SHBA-ve Donald Trump për njohjen e Jeruzalemit si kryeqytet i Izraelit.

Sipas NewsWeek, të ikonat ushqimore amerikane, përfshirë McDonald’s, Papa John, Pizza Hut, Starbucks dhe Burger King të ishin objektiva të fushatës së mediave sociale në Arabinë Saudite.

Të shumtë janë ata që janë bashkangjitur kësaj fushata sociale. Dikush kishte vendosur ta kthej me humor këtë gjë duke shkruar: “Të gjitha këto restorante shërbejnë ushqime të pashëndetshme. Është ide e mirë bojkotimi i tyre.”/KohaIslame.com/

SHARE
Previous articleKanceri i gjirit shkaktohet nga mësyshi ?!!
Next articleDegjoje kete rukje special per mesysh dhe hased
“Sikur ndokush prej jush të kishte një lumë përpara shtëpisë së tij dhe të lahej në të pesë herë në ditë, a do të ngelte ndonjë papastërti në trupin e tij?” Thanë: Jo, asnjë papastërti nuk do të mbetej. Tha i Dërguari i Allahut: “Kështu janë edhe pesë namazet me të cilat Allahu fshin gjynahet.” (Buhariu dhe Muslimi)

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here