Home Edukim Pilotët e aeroplanit ukrainas nuk kanë kërkuar ndihmë para përplasjes

Pilotët e aeroplanit ukrainas nuk kanë kërkuar ndihmë para përplasjes

22 views
0
SHARE

Ekuipazhi i aeroplanit nga Ukraina që u përplas në Iran nuk ka kërkuar ndihmë dhe po provonin që të ktheheshin pas në aeroport para se të rrëzoheshin në tokë.

Sipas një raporti fillestar iranian të lëshuar të enjten 176 persona kanë ndërruar jetë në këtë tragjedi, shkruan Euronews.

Aeroplani i kompanisë, Ukrainian International Arilines u rrëzua vetëm pak kohë pasi fluturoi nga aeroporti ndërkombëtar i Tehranit, Imam Khomeini.

Hetuesit e Organizatës së Aviacionit Civil të Iranit nuk kanë publikuar të dhëna sqaruese rreth kësaj tragjedie.

SHPËRNDAJE

http://mesazhi.com/pilotet-e-aeroplanit-ukrainas-nuk-kane-kerkuar-ndihme-para-perplasjes/

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here