Home Edukim Përfundon takimi Kurti – Mustafa, një hap afër marrëveshjes, takimi vazhdon nesër

Përfundon takimi Kurti – Mustafa, një hap afër marrëveshjes, takimi vazhdon nesër

17 views
0
SHARE

Lideri i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti dhe kryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Isa Mustafa pas takimit të sotëm nuk kanë arritur marrëveshjen për bashkëqeverisje.

Kjo është bërë e ditur për Telegrafin nga një burim brenda takimit.

‘”Jemi një hap afër marrveshjes… nesër vazhdon takimi!”, i ka thënë Telegrafit një burim brenda takimit.

Ndryshe, që nga përfundimi i zgjedhjeve nacionale të 6 tetorit, LVV dhe LDK kanë zhvilluar takime të shpeshta për të arritur një marrëveshje për koalicion qeverisës.

SHPËRNDAJE

http://mesazhi.com/perfundon-takimi-kurti-mustafa-nje-hap-afer-marreveshjes-takimi-vazhdon-neser/

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here