Home Edukim Pastruesi i Dubait e kthen një çantë plotë me diamante në Polici…dhe...

Pastruesi i Dubait e kthen një çantë plotë me diamante në Polici…dhe njerëzit po flasin me dashuri për të

0 views
0
SHARE

Një pastrues Indian ishte në detyrë kur hasi mbi një çantë në Al Qusais, Dubai. Për kuriozitet, ai e hapi çantën dhe e gjeti atë të mbushur me gjëra të vlefshme, stoli dhe diamante.

Menjëherë, Vinaktaramana Motabatolal shkoi në stacionin e policisë për tu dhënë çantën oficerëve të policisë. Vlera e çantës me stoli ishte 200.000 dërhem (45.000 euro)

Drejtori i stacionit të Policisë, e ftoi atë në zyre për të falënderuar për gjestin e mirë dhe i dha atij një dhuratë dhe një mirënjohje.

Pasi doli lajmi, shumë njerëz nxituan për të qenë krenar me aktin e këtij njeriu. Ata e falënderuan e disa e quajtën edhe hero të ditës në Dubai./KohaIslame.com/

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here