Home Edukim Pas konstituimit të Kuvendit, Thaçi: Të krijohen sa me shpejt institucionet

Pas konstituimit të Kuvendit, Thaçi: Të krijohen sa me shpejt institucionet

26 views
0
SHARE

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, ka uruar të gjithë deputetët e Legjislaturës së Shtatë për konstituimin e Kuvendit të Republikës së Kosovës.

“I uroj të gjithë deputetët e Legjislaturës së Shtatë për konstituimin e Kuvendit të Republikës së Kosovës, duke iu dëshiruar punë të mbarë në detyrat e tyre”, ka shkruar ai.

Ai ka thënë se Kosovën po e presin sfida të shumta që kërkojnë nivel të lartë të përgjegjësisë për t’i tejkaluar, transmeton lajmi.net.

“Republika e Kosovës ka sfida të shumta përpara, që kërkojnë nivel të lartë të përgjegjësisë për t’i tejkaluar, prandaj të gjithë të zgjedhurit e popullit duhet t’i lënë anash interesat politike dhe të punojnë për krijimin sa më të shpejtë të institucioneve të Republikës së Kosovës”, ka shkruar presidenti në Facebook 

SHPËRNDAJE

http://mesazhi.com/pas-konstituimit-te-kuvendit-thaci-te-krijohen-sa-me-shpejt-institucionet/

SHARE
Previous articleGlauk Konjuca zgjedhet kryeparlamnetar
Next articleSimptomat e sihrit të dështimit
“Sikur ndokush prej jush të kishte një lumë përpara shtëpisë së tij dhe të lahej në të pesë herë në ditë, a do të ngelte ndonjë papastërti në trupin e tij?” Thanë: Jo, asnjë papastërti nuk do të mbetej. Tha i Dërguari i Allahut: “Kështu janë edhe pesë namazet me të cilat Allahu fshin gjynahet.” (Buhariu dhe Muslimi)

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here