14.8 C
Kumanovo
Monday, March 18, 2019
Home Blog Page 38

Semundjet dhe simptomat qe shfaqen si rezultat i veprave djallzore si magjia msyshi apo...

Nga semundjet dhe simptomat qe shfaqen si rezultat i veprave djallzore si magjia msyshi apo ograku, jane depresioni, ankthi i tepruar, pagjumesia, anoreksia, apatia,...

Te sherohemi nga cdo sy te keq (mesysh) dhe cdo magji me kete metode...

Bindja ,nijeti ,perkushtimi dhe durimi jane celesat kryesore per te trimfuar ne problemet shpirterore te goditur nga keta faktore.Bindja qe do sherohesh me lejen...

MJALTA SIDRI USHQIM GJIGANT PER SHENDETIN

MJALTA SIDRI USHQIM GJIGANT PER SHENDETIN E Rregullon Sistemin Nervor E freskon shpirtin, E stimulon mëlcinë dhe zemrën, E ushqen zemrën me energjinë tepër të domosdoshme dhe me...

26 Përdorimet e mjaltit

1. Duke pirë mjaltin e shkrirë në ujë, të gjitha njollat e zorëve do të zhduken. 2. Ngrënia e rregullt e mjaltit ndihmon në përforcimin...

FRENO HIDHËRIMIN

FRENO HIDHËRIMIN Nëse të vjen një mesazh që të nervozon, vonoje kthimin e tij deri nesër. Mos e kthe menjëherë, sepse ke për të parë...

Fara që njihet si ilaç i të gjitha sëmundjeve

Shumë studime thonë se kjo farë ka veti të jashtëzakonshme. Vështirë se keni dëgjuar për “Farën e Zezë” (nigella sativa) më herët. Kjo farë njihet edhe...

Kush i shuan të këqijat dhe të jep lumturinë?

Pa dyshim se ky transformim kaq i madh dhe i cili mund t’i plotësojë të gjitha pa anashkaluar as më të voglën gjë, është...

Mos e prish!

Mos e prish! Mos e prish gëzimin tënd me pikëllim! Mos e prish ditën tënde duke shikuar në të kaluarën! Mos e prish mendjen tënde me pesimizëm! Mos...

Cfarë po pret …

Cfarë po pret … Detox (pastrim nga helmet), imunobuster (forcim i imunitetit), analgjetik (largon dhembjen), antiinflamator ( zbutë ndezjet), antipsikotik (zbutë gjendjet e rënda psikike),...

Si munden disa burra ti godasin gratë e tyre me mizori …

Tregon Dr.Aid el Karni Një natë, para se të flija,u ktheva kah gruaja ime e shikoja duke fjetur dhe thash në vete:”E gjora pasi ka...