16.7 C
Kumanovo
Monday, June 1, 2020
Home Blog Page 115

Nxirren 2 trupa të pajetë nga Hoteli ku dyshohet se kishte pushues kosovarë

Nxirren dy trupa të pajetë tek vila Palma në Durrës. Shkon në 7 numri i viktimave. Ndërkaq dyshohet se në këtë hotel kishte edhe pushues nga Kosova. The post Nxirren 2 trupa të pajetë nga Hoteli ku dyshohet se kishte pushues kosovarë appeared first on Mesazhi.com. http://mesazhi.com/nxirren-2-trupa-te-pajete-nga-hoteli-ku-dyshohet-se-kishte-pushues-kosovare/...

Forcat e Sigurisë së Kosovës janë nisur drejt zonave të dëmtuara nga tërmeti

Presidenti i Kosovës Hashim Thaçi ka reaguar lidhur me tërmetin që ka goditur Shqipërinë dhe Kosovën. Thaçi përmes një postimi në facebook ka thënë se tashmë njësitë përkatëse të Forcës së Sigurisë së Kosovës janë nisur drejt zonave të dëmtuara nga tërmeti. Ja postimi i plotë: Sapo fola me kryeministrin Edi Rama, ku u informova […] The post Forcat e Sigurisë së Kosovës janë nisur drejt zonave të dëmtuara nga tërmeti appeared first on Mesazhi.com. http://mesazhi.com/forcat-e-sigurise-se-kosoves-jane-nisur-drejt-zonave-te-demtuara-nga-termeti/...

Mbyllet aeroporti “Nënë Tereza”, dëme të shumta në terminal

Aeroporti “Nene Tereza” është mbyllur pasi ka dëme të shumta në terminal. Është mbyllur aeroporti “Nene Tereza”, pasi ka dëme të shumta në terminal si pasojë e tërmetit 6.3 ballë që tronditi vendin. Ndërkohë që Ministria e Arsimit, Sportit dhe Rinisë njofton se për të gjitha shkollat e Qarkut Tiranë dhe Qarkut Durrës do të […] The post Mbyllet aeroporti “Nënë Tereza”, dëme të shumta në terminal appeared first on Mesazhi.com. http://mesazhi.com/mbyllet-aeroporti-nene-tereza-deme-te-shumta-ne-terminal/...

Pezullohet mësimi në Tiranë, Durrës dhe Lezhë

Pezullohet mësimi për qarqet Tiranë, Durrës, Lezhë. Për shkak të tërmetit në disa shkolla në Shipëri është ndërprerë mësimi. “Ministria e Arsimit, Sportit dhe Rinisë njofton se për të gjitha shkollat e Qarqeve Tiranë, Durrës dhe Lezhë do të pezullohet mësimi ditën e sotme.Ndërkohë për shkollat e qarqeve të tjera, do të ketë një njoftim […] The post Pezullohet mësimi në Tiranë, Durrës dhe Lezhë appeared first on Mesazhi.com. http://mesazhi.com/pezullohet-mesimi-ne-tirane-durres-dhe-lezhe/...

Hoxha Elvis Naçi ofron ndihmë për të dëmtuarit nga tërmeti

Pesë viktima janë shënuar deri më tani në Shipqeri nga tëmrmetet e fuqishme që kanë goditur vendin. Gjithashtu janë raportuar edhe për dëme të mëdha materiale. Ndërsa Hoxha Elvis Naçi ka ofruar ndihmë për të dëmtuarit, duke u ofruar shërbim falas në Spitalin e tij. Ja postimi i tij: Duke shpresuar mos te kete me […] The post Hoxha Elvis Naçi ofron ndihmë për të dëmtuarit nga tërmeti appeared first on Mesazhi.com. http://mesazhi.com/hoxha-elvis-naci-ofron-ndihme-per-te-demtuarit-nga-termeti/...

Dyshohet për 5 viktima nga tërmeti, 4 gra në Thuman dhe një person tjetër...

Rëndohet bilanci i viktimave nga tërmeti. Ka shkuar në 5 numri personave dyshohet që kanë humbur jetë. 4 gra në Thumanë dhe një person në Durrës janë lajmet që vijnë së fundmi. Vazhdon puna për nxjerrjen nga rrënojat e pallatit të shembur në Thumanë. Në terren ndodhen forca nga ekipi i ndërhyrjes së shpejtë dhe […] The post Dyshohet për 5 viktima nga tërmeti, 4 gra në Thuman dhe një person tjetër në Durrës appeared first on Mesazhi.com. http://mesazhi.com/dyshohet-per-5-viktima-nga-termeti-4-gra-ne-thuman-dhe-nje-person-tjeter-ne-durres/...

Momentet kur vogëlushi nxirret nga rrënojat e pallatit në Thumanë

Dëmet e tërmetit me amplitudë 6.4 ballë të shkallës Rihter me qendër në qytetin e Durrësit duket se janë të konsiderueshme. Më të theksuara janë në zonën e Durrësit, Thumanës dhe Kavajës por edhe në Tiranë. Raportohet për mbi 70 vetë të plagosur dhe dëme të jashtëzakonshme materiale, pallate të shembur plotësisht e pjesërisht, njerëz […] The post Momentet kur vogëlushi nxirret nga rrënojat e pallatit në Thumanë appeared first on Mesazhi.com. http://mesazhi.com/momentet-kur-vogelushi-nxirret-nga-rrenojat-e-pallatit-ne-thumane/...

Shqiperia tronditet nga tërmeti 6.3 balle, epiqendra ne Durres

Lekundje te forta termeti u ndjene ne Tirane rreth ores 03:50.  Nga te dhenat flitet per nje magnitude 6.3 balle.  Termeti ka pasur epiqendren si heren e kaluar ne Durres, 10 km ne veri. Gazetaret tane por dhe shume lexues raportojne se lekundjet e forta jane ndjere dhe ne Shkoder, Vlore, Fier, Lushnje, Diber, Fushe […] The post Shqiperia tronditet nga tërmeti 6.3 balle, epiqendra ne Durres appeared first on Mesazhi.com. http://mesazhi.com/shqiperia-tronditet-nga-termeti-6-3-balle-epiqendra-ne-durres/...

Shkon në shtatë numri i të vdekurve nga përmbytjet në Francë, Itali e Greqi

Përveç Italisë, Franca dhe Greqia perëndimore janë goditur nga përmbytjet në ditët e fundit. Në Francë, dy pensionistë vdiqën pasi makina e tyre u mbulua nga uji. Shumë rrugë mbeten të mbyllura ndërkohë që në Itali është shembur një urë. Katër nga viktimat kanë vdekur në Francë, dy në Greqi dhe një në Itali. The post Shkon në shtatë numri i të vdekurve nga përmbytjet në Francë, Itali e Greqi appeared first on Mesazhi.com. http://mesazhi.com/shkon-ne-shtate-numri-i-te-vdekurve-nga-permbytjet-ne-france-itali-e-greqi/...

Nis operacioni i kërkimit pasi avioni zhduket nga radari në Uells

Një operacion kërkimi dhe shpëtimi është nisur pas një përplasje të dyshuar pasditen e sotme të një avioni në brigjet e Uellsit Verior, transmeton Anadolu Agency (AA). Një avion i lehtë për herë të fundit është parë 2 milje në veri-perëndim të fshatit Penmon në Anglesey. Një helikopter i rojes bregdetare dhe ekipet e shpëtimit […] The post Nis operacioni i kërkimit pasi avioni zhduket nga radari në Uells appeared first on Mesazhi.com. http://mesazhi.com/nis-operacioni-i-kerkimit-pasi-avioni-zhduket-nga-radari-ne-uells/...