Home Edukim Pacolli: Kosovarët në Irak janë shëndoshë e mirë

Pacolli: Kosovarët në Irak janë shëndoshë e mirë

16 views
0
SHARE

Ministri në detyrë i Punëve të Jashtme të Kosovës, Behgjet Pacolli, njoftoi se deri më tani të gjithë kosovarët të cilët punojnë me misioninet amerikane dhe të huaja në Irak janë të sigurt dhe shëndoshë e mirë.

Përmes një statusi në Facebook, Pacolli tha se janë në kontakt të ngushtë me autoritetet atje në mënyrë që të identifikohen të gjithë kosovarët në Irak.

“Shumë qytetarë të Kosovës punojnë në bazat ushtarake amerikane dhe të koalicionit në Irak, përfshirë ato që kanë qenë shënjestër e sulmeve të mbrëmshme iraniane. Puna është duke vazhduar për të identifikuar të gjithë kosovarët, por informatat e para janë që dhjetëra kosovarë punojnë në këto baza. Ministria e Punëve të Jashtme është në kontakt të ngushtë me autoritetet për të siguruar sigurinë e kosovarëve dhe në të gjitha kapacitetet tona ne do të ofrojmë ndihmën e nevojshme. Deri më tani të gjithë kosovarët janë të sigurt dhe shëndoshë e mirë”, shkroi Pacolli.

SHPËRNDAJE

http://mesazhi.com/pacolli-kosovaret-ne-irak-jane-shendoshe-e-mire/

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here