Home Edukim Oktay: Turqia do të prodhojë avionë luftarakë

Oktay: Turqia do të prodhojë avionë luftarakë

21 views
0
SHARE

Nënpresidenti i Turqisë, Fuat Oktay, ka deklaruar se Turqia do të prodhojë avionë luftarak me dhe pa pilot, edhe atë me karakteristika si ose përtej atyre të F-35, raporton Anadolu Agency (AA).

Në panelin editorial të AA-së në Ankara, Oktay foli edhe rreth marrëveshjes së Turqisë me Libinë, duke theksuar, “Me marrëveshjen me Libinë prishëm komplotin që dëshironte ta izolojë Turqinë në territorin tokësor”.

SHPËRNDAJE

http://mesazhi.com/oktay-turqia-do-te-prodhoje-avione-luftarake/

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here