Home Edukim Nxirret e pajetë një femër në Durrës, shkon në 40 numri i...

Nxirret e pajetë një femër në Durrës, shkon në 40 numri i viktimave

21 views
0
SHARE

Ka shkuar në 40 numri i përsonave që kanë humbur jetën nga tërmeti që tronditi Shqipërinë.

Është konfirmuar edhe viktima e 40 dhe dyshohet se bëhet fjalë për nje femër.Pak më parë Ministria e Mbrojtjes publikoi listën me emrat e personave që vdiqën nga kjo fatkeqësi natyrore në Durrës dhe Thumanë.

Persona të vdekur 39, si më poshtë vijon:Në Durrës, në total 15 viktima , të identifikuar si më poshtë:
Bajram Hajdarmataj, 54 vjeç, gjetur në L 13.
Amelia Lala, 8 vjeç, gjetur në 17.

Sadik Qato, 85 vjeç, gjetur në L 13.

Isah Abazi, 29 vjeç, banues në L.13

Esiela Karanxha, 8 vjeçe, gjetur në L 18.

Flatar Zenelaj, 64 vjeç,gjetur në L 13
Eviola Broshka, 28 vjeçe,gjetur në L 18

Kristi Reçi, 24 vjeçe,gjetur në 18

Sehadete Lala, 79 vjeçe, gjetur në L 18
Diana Karanxha, gjetur në L18
Eduart Reçi gjetur në L 18

Shemsedin Abazi, gjetur ne L 13
Dolora Reçi, 49 vjeçegjetur në L.18

Klaus Reçi, vjeç 21 vjeçe, gjetur në LGriselda Lala vjeçe 22, gjetur në 17Krujë – 23 viktima në total, të identifikuar si më poshtë:Bukurije LekaErisa CaraAriela Lala 4 vjeçeFatmira Cuka 44 vjeçeSelvie Lala 77 vjeçeSaimir GrekuKristjan Preçi 26 vjeçSardi Cuka 18 vjeçHajrie Vata 65 vjeçeKlevis Çupi (Aliu) 34 vjeçDrita CakoniPëllumb Greku 57 VjeçÇelike Grupieku 57 vjeçeHajredin Çupi, 66 vjeçKastriot Cakoni, 58 vjeç,Fatmira Cara vjeç 54Hasan Cara vjeç 16.Roledi Vata vjeçe 3Suada Hysa vjeçe 18.Ankthi Cara vjeç 65Adelina Kabili vjeç 20Almir Cara vjeç 26Stela Zvergeci vjeç 20, e fejuara e Almir Cares, nga Korça.Lezhe MamurrasErsid Agim Hoxhalli,… 32 vjec (i aksidentuar) /abcnews.al

http://mesazhi.com/nxirret-e-pajete-nje-femer-ne-durres-shkon-ne-40-numri-i-viktimave/

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here