Home Edukim Njoftimi nga Damasku: ushtria siriane merr nën kontroll bastionin e fundit të...

Njoftimi nga Damasku: ushtria siriane merr nën kontroll bastionin e fundit të ISIS

0 views
0
SHARE

Shprëndaje në Facebook

Cicëro në Twitter

Ushtria siriane ka marrë kontrollin e Deir al-Zour, bastionit të fundit të madh të ISIS. Lajmin e bëri të ditur televizioni shtetëror i Damaskut. “Qyteti është tërësisht i lirë nga terroristët”, raportoi televizioni.

Raportime të tjera thonë se ushtria siriane dhe aleatët e saj po spastrojnë edhe xhepat e fundit të rezistencës.

ISIS e ka mbajtur nën kontroll qytetin që prej vitit 2014. Qyteti ishte i një rëndësie strategjike për shkak të afërsisë me kufirin irakian. /tesheshi.com

SHARE
Previous articleMANUKA
Next articleArabia Saudite arreston 11 princa, duke përfshirë edhe miliarderin Alwaleed bin Talal
“Sikur ndokush prej jush të kishte një lumë përpara shtëpisë së tij dhe të lahej në të pesë herë në ditë, a do të ngelte ndonjë papastërti në trupin e tij?” Thanë: Jo, asnjë papastërti nuk do të mbetej. Tha i Dërguari i Allahut: “Kështu janë edhe pesë namazet me të cilat Allahu fshin gjynahet.” (Buhariu dhe Muslimi)

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here