Home Edukim Nesër gjakovarët mblidhen për të kundërshtuar ardhjen e pelegrinëve serbë në kishën...

Nesër gjakovarët mblidhen për të kundërshtuar ardhjen e pelegrinëve serbë në kishën ortodokse

22 views
0
SHARE

Nesër, më 6 janar në Kishën Ortodokse në Gjakovë pritet të vijnë pelegrinë serbë.

Për të kundërshtuar ardhjen  e tyre, përmes një njoftimi për media është bërë e ditur se familjarë të personave të vrarë e të zhdukur gjatë luftës së fundit në Kosovë, por edhe qytetarë do të mblidhen nesër në orën 08:30 para kishës, përcjellë Indeksonline.

Kujtojmë që kjo nuk është hera e parë që protestohet kundër ardhjes së pelegrinëve serbë në Kishën Ortodokse në Gjakovë dhe në qytetet e tjera të vendit tonë. Kjo për qytetarët është e padrejtë dhe provokim.

SHPËRNDAJE

http://mesazhi.com/neser-gjakovaret-mblidhen-per-te-kundershtuar-ardhjen-e-pelegrineve-serbe-ne-kishen-ortodokse/

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here