Home Edukim Ndalen operacionet e kërkim shpëtimit në Thumanë, nuk ka më persona nën...

Ndalen operacionet e kërkim shpëtimit në Thumanë, nuk ka më persona nën rrënoja

26 views
0
SHARE

Ministria e Mbrojtjes së Shqipërisë bën të ditur se janë ndalur operacionet e kërkim shpëtimit në Thumanë, pasi nuk ka informacione për trupa të tjerë nën rrënoja.

Ndërkohë operacioni vijon në Durrës por nuk ka asnjë informacion zyrtar sa persona ndodhen nën rrënoja.

Tërmeti i së martës me magnitudë 6.3 përveç viktimave dhe të zhdukurve ka shkaktuar dhe plagosjen e mbi 650 personave.

Kujtojmë, se ka shkuar në 40 numri i përsonave që kanë humbur jetën nga tërmeti që tronditi Shqipërinë.

Në Durrës, në total 15 viktima , të identifikuar si më poshtë :

 1. Bajram Hajdarmataj, 54 vjeç,       gjetur në  L 13 .
 2. Amelia Lala, 8 vjeç,                      gjetur në  17.
 3. Sadik Qato, 85 vjeç,                  gjetur në   L 13 .
 4. Isah Abazi, 29 vjeç,                 banues në L.13
 5. Esiela Karanxha, 8 vjeçe,            gjetur në   L 18.
 6. Flatar  Zenelaj, 64 vjeç,                gjetur në   L 13
 7. Eviola Broshka, 28 vjeçe,            gjetur në   L 18
 8. Kristi Reçi, 24 vjeçe,                    gjetur në  L 18
 9. Sehadete Lala, 79 vjeçe,                  gjetur në   L  18
 10. Diana Karanxha,                         gjetur në   L  18
 11. Eduart  Reçi                                  gjetur në   L  18
 12. Shemsedin Abazi, gjetur  ne  L  13
 13. Dolora Reçi, 49 vjeçe                    gjetur në   L .18
 14. Klaus Reçi, vjeç 21 vjeçe,           gjetur në  L
 15. Griselda Lala vjeçe 22,                   gjetur në   17

Krujë  –  23 viktima në total,  të identifikuar si më poshtë:

 1. Bukurije   Leka
 2. Erisa        Cara
 3. Ariela       Lala 4 vjeçe
 4. Fatmira    Cuka 44 vjeçe
 5. Selvie       Lala 77 vjeçe
 6. Saimir      Greku
 7. Kristjan    Preçi 26 vjeç
 8. Sardi        Cuka 18 vjeç
 9. Hajrie      Vata 65 vjeçe
 10. Klevis      Çupi (Aliu)  34 vjeç
 11. Drita        Cakoni
 12. Pëllumb   Greku 57 Vjeç
 13. Çelike      Grupieku  57 vjeçe
 14. Hajredin  Çupi, 66 vjeç
 15. Kastriot   Cakoni, 58 vjeç,
 16. Fatmira   Cara vjeç 54
 17. Hasan      Cara vjeç 16.
 18. Roledi     Vata vjeçe 3
 19. Suada      Hysa  vjeçe 18.
 20. Ankthi     Cara vjeç 65
 21. Adelina   Kabili vjeç 20
 22. Almir      Cara vjeç 26
 23. Stela        Zvergeci vjeç 20, e fejuara e Almir Cares, nga Korça.

Lezhe  Mamurras

 1. Ersid Agim Hoxhalli,… 32 vjec (i aksidentuar) /abcnews.al
SHPËRNDAJE

http://mesazhi.com/ndalen-operacionet-e-kerkim-shpetimit-ne-thumane-nuk-ka-me-persona-nen-rrenoja/

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here