Home Këshilla Mjaltë MALI

Mjaltë MALI

0 views
0
SHARE

Mjaltë MALI

Ky mjaltë ka aromë të freskët të bimëve të bjeshkëve, por shija e tij mund të ndryshojë shumë në varësi të burimit të nektarit. Është një nga varietetet më të preferuar të mjaltit nga fëmijët. Përdoret shpesh në vend të reçelit për mëngjes. Gjerësisht përdoret dhe në gatim apo pjekje të ëmbëlsirave.

Vlerat ushqyese: Ky mjaltë i rrallë, është i mbushur me ushqyes dhe vitamina që trupi ynë ka nevojë për funksionimin e shëndetshëm. Në të njëjtën kohë është i këndshëm dhe delikat në aromë.
Jo vetëm që është mjaltë i mirë për bukurinë e lëkurës, por është gjithashtu një antiseptik i fuqishëm që mund të përdoret si një trajtim natyror për plagët.

E gjeni ne BioNatural Shop, cilesia e pare

SHARE
Previous articleO e kaluar! O e ardhme!
Next articleShoqja/ku po të dobesohet , po ti ?
“Sikur ndokush prej jush të kishte një lumë përpara shtëpisë së tij dhe të lahej në të pesë herë në ditë, a do të ngelte ndonjë papastërti në trupin e tij?” Thanë: Jo, asnjë papastërti nuk do të mbetej. Tha i Dërguari i Allahut: “Kështu janë edhe pesë namazet me të cilat Allahu fshin gjynahet.” (Buhariu dhe Muslimi)

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here