Home Edukim Ministri i Emirateve krahason mikpritjen e tyre ndaj Papës dhe mikpritjen e...

Ministri i Emirateve krahason mikpritjen e tyre ndaj Papës dhe mikpritjen e Katarit ndaj dijetarit Jusuf Kardav

89 views
0
SHARE
Image processed by CodeCarvings Piczard ### FREE Community Edition ### on 2018-09-23 16:20:31Z | |

Ministri i Jashtëm i Emirateve të Bashkuara Arabe, Enver Karkash bëri një krahasim të mikpritjes së vendit të tij ndaj papës Franje dhe mikpritjen e Katarit ku tanimë disa vjet jeton dhe vepron njëri ndër dijetarët më të njohur të botës islame në kohën e fundit, Jusuf El-Kardavi, shkruan islambosna.

Ministri kontrovers i Emirateve në Twiterin e tij shkroi: “Ka dallim mes atyre që presin muftiun e kaosit dhe terrorizmit, i cili jep fetva dhe arsyeton vrasjen e civilëve dhe atij që pret Papën e Vatikanit dhe shejh Az’harin në dialog të dashurisë dhe komunikimit.”

Statusit të ministrit të emirateve iu kundërpërgjigj drejtori i zyrës për media pranë ministrisë së jashtme të Katarit, Ahmed Seid Rumejhi duke shkruar: “Papa ka rastin të bindet në gënjeshtrat e vendit i cili thotë se është vend i tolerancës dhe bashkëjetesës.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here