Home Edukim Mbreti Saudit shkarkon të gjithë gjeneralët e ushtrisë

Mbreti Saudit shkarkon të gjithë gjeneralët e ushtrisë

0 views
0
SHARE

Arabia Saudite ka shkarkuar komandantët e saj të lartë ushtarakë, përfshirë edhe shefin e stafit, në një seri dekretesh të orëve të vona të natës.

Mbreti saudit Salman zëvendësoi gjithashtu edhe krerët e forcave tokësore dhe ata të mbrojtjes ajrore, ndërsa siç raporton Agjencia Saudite e Shtypit, nuk është dhënë asnjë arsye për shkarkimet.

Këto vendime vijën kur lufta e koalicionit saudit kundër rebelëve në Jemen, po i afrohet fundit të vitit të 3-të, ndërsa besohet se pas këtyre ngjarjeve fshihet Princi i Kurorës, Mohammed bin Salman.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here